Akár valaki önszántából vállal munkát és költözik külföldre, akár az életkörülményei kényszeríti rá, potenciálisan ugyanazokkal a problémákkal fog szembenézni. Ezek közül néhány átmeneti nehézséget, múló szorongást okozhat, vagy adott esetben akár magánéleti krízist is. A leggyakoribb lelki nehézségek a külföldi élet során a nyelvismeret hiányosságaiból fakadó nehézségek, elszakítottság érzése az otthon maradt barátoktól és családtól, a kulturális különbségekből fakadó félreértések, munkavállalási nehézségek, az otthon szerzett képzettség nem elismerése a befogadó ország részéről és az ebből fakadó hátrány a munkaerőpiacon.
Külföldön a szociális kapcsolatok is más dinamikát vesznek fel, mint otthon. A párban élőkre nagyobb nyomás hárulhat az egymásrautaltság érzése miatt, gyerekvállalás esetén pedig a szülők, barátok, rokonok segítsége nélkül kell boldogulni a családi élet kihívásaival
Az, hogy külföldön valaki újra kezd mindent és “tiszta lappal” indul jelentheti a vágyott szabadságot, amit otthon nem tudott megtalálni, és akár azt is, hogy újrateremtődnek ugyanazok a körülmények, amiktől próbált megszabadulni. Ilyenkor érdemes felderíteni a mélyebb okokat, tudatosan ránézni a nehézségekre és a kialakult helyzetre és megkeresni az aktuálisan legjobb megoldást. Az online konzultáció külföldön élő magyarok számára is elérhetővé teszi az egyéni terápiát, amit a saját anyanyelvükön vehetnek igénybe.